Jaki ma być Park Kaszubski?

Konsultacje trwają do końca stycznia br.

Mieszkańcy Wejherowa, a szczególnie osoby, mieszkające w pobliżu Parku Kaszubskiego, mogą wypowiedzieć się na temat jego przyszłości. Do końca stycznia 2018 roku trwają konsultacje społeczne, dotyczące zagospodarowania Parku Kaszubskiego pomiędzy ulicami Sobieskiego i Strzelecką w Wejherowie.

– Zamierzamy stworzyć atrakcyjne, zielone i przyjazne mieszkańcom miejsce wypoczynku w centrum Wejherowa – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. – Zagospodarowanie Parku Kaszubskiego zostanie przeprowadzone w ramach projektu pod nazwą „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa”, na które Gmina Miasta Wejherowa otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Celem konsultacji jest zebranie uwag i opinii mieszkańców, dotyczących tego terenu, który objęty jest ochroną konserwatorską. Skierowane są w szczególności do mieszkańców planowanego obszaru rewitalizacji.
Przygotowane przez Urząd Miejski ankiety na ten temat można wypełniać do 31 stycznia 2018 r.
– Po tym terminie przekażemy je specjalistom z Politechniki Gdańskiej, którzy do maja 2018 roku przygotują koncepcję zagospodarowania parku – wyjaśnia Beata Rutkiewicz. – Koncepcję przedstawimy mieszkańcom miasta, po czym przystąpimy do projektowania. Roboty budowlane w parku powinny się rozpocząć się w 2019 roku.

 

Aby wziąć udział w konsultacjach, należy wypełnić ankietę, dostępną w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Wejherowie przy ul. 12 Marca 195, w Ratuszu przy Pl. Jakuba Wejhera 8, w Filharmonii Kaszubskiej – Wejherowskim Centrum Kultury przy ul. Sobieskiego 255 oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kaszubskiej 14.
Można ją także pobrać w wersji elektronicznej na stronie internetowej miasta w zakładce REWITALIZACJA (http://www.wejherowo.pl/rewitalizacja/ankieta).
Ankiety można wypełniać do 31 stycznia 2018 r.

Komentarzy (0)
Dodaj komentarz