Maciej Łukowicz traci pracę u marszałka

Jak podało w zeszłym tygodniu Radio Gdańsk na swojej stronie internetowej, pełnomocnikiem marszałka województwa pomorskiego do spraw przekształceń szpitali nie będzie już Maciej Łukowicz. Z pracy odejdzie 15 czerwca br.  Nie podano, jaka była przyczyna takiej decyzji. Być może Łukowicz będzie pracował w prywatnej firmie.
W grudniu 2010 roku M. Łukowicz został usunięty ze stanowiska dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w związku z nieprawidłowościami w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku i pojawiającymi się zarzutami o brak nadzoru nad placówką, która jemu podlegała.
Po komercyjnej operacji, młoda Szwedka nie wybudziła się z narkozy, co skończyło się międzynarodową aferą i tragedią dla rodziny oraz przyjaciół. Śledztwo w tej sprawie nadal prowadzi gdańska Prokuratura Okręgowa.
W Wejherowie Maciej Łukowicz kojarzy się z ostatnimi wyborami samorządowymi, kiedy chwaląc się swoimi „umiejętnościami menedżerskimi”, kandydował na prezydenta Wejherowa, przy poparciu lokalnej Platformy Obywatelskiej.
Jakie to były umiejętności, pokazały nieprawidłowości w Centrum Traumatologii w Gdańsku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.