Nowa wieża poświęcona

Potrójna uroczystość odbyła się 9 grudnia w kościele św. Anny w Wejherowie. Uroczyście wniesiono do świątyni relikwie krwi błogosławionego Jana Pawła II, powitano równie uroczyście po renowacji Cudowny Obraz Matki Bożej Wejherowskiej oraz poświęcono nową wieżę, będącą ostatnim elementem zakończonego właśnie kolejnego etapu odnawiania kościoła.

 

Relikwie, umieszczone w pięknym relikwiarzu wniósł do kościoła ojciec prowincjał Filemon Janka, który wizytował konwent franciszkański w Wejherowie. Proboszcz i gwardian, o. Tyberiusz Nitkiewicz wyjaśnił uczestniczącym w liturgii wiernym, że relikwie trafiły do Wejherowa dzięki ks. arcybiskupowi Stanisławowi Dziwiszowi, który przekazał je na prośbę ojca prowincjała F. Janki. Kropla krwi w ampułce, umieszczona w relikwiarzu stoi obecnie w specjalnym tabernakulum za szybą, u stóp Matki Bożej Wejherowskiej.
Podczas uroczystej mszy św. wierni oddali hołd relikwiom i błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

– My franciszkanie jesteśmy dziś na topie, bo prorocy naszych czasów, Jan Paweł II i Benedykt XVI tak samo jak założyciele naszego zakonu, św. Franciszek i jego uczniowie, nauczają o potrzebie miłości – powiedział m.in. podczas homilii o. Filemon Janka. – Miłość do człowieka i do Boga wynika m.in. z franciszkańskiej prostoty i z założenia, że Bóg jest większy niż problemy, z którymi przyszło nam się na co dzień zmagać.

Ojciec Tyberiusz Nitkiewicz odczytał akt poświęcenia wieży po renowacji kościoła klasztornego w 2011 roku. Dokument, w którym znalazły się niezbędne informacje oraz podpisy o. gwardiana i kustosza wejherowskiego Sanktuarium, a także starosty wejherowskiego i prezydenta miasta, został umieszczony wewnątrz kopuły dla przyszłych pokoleń.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.