Dzieci na tatami

Dużym sukcesem zakończył się występ Agaty Syski i Michała Itrycha z Wejherowskiej Szkółki Judo w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Judo, który odbył się w sali AZS AWFiS w Gdańsku. W swoich kategoriach wagowych wywalczyli miejsca na podium.

Agata Syska zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 23 kg. W drodze do finału Agata wygrała przed czasem swoje dwie walki eliminacyjne, następnie w walce półfinałowej pokonała po dogrywce zawodniczkę z Gryfa Słupsk, a w finale nie dała szans rywalce z Włocławka wygrywając walkę przed czasem.
Natomiast Michał Itrych w kategorii wagowej do 44 kg został pokonany dopiero w walce finałowej, w której nie sprostał zawodnikowi AZS-AWFiS przegrywając walkę na punkty i zakończył rywalizację na drugim miejscu.

Gdański turniej należy do najsilniej i najliczniej obsadzonych zawodów w Polsce północnej w kategorii dzieci. W turnieju wystartowało 453 chłopców i dziewcząt z 28 klubów reprezentujących między innymi Gdynię, Gdańsk, Słupsk, Toruń, Włocławek, Ostródę, Elbląg, Żukowo, Braniewo i Wejherowo.
Pozostali zawodnicy Wejherowskiej Szkółki Judo: Szymon Łomiński, Hubert Dampc, Marcin Żyłowski, Cezary Pichlak i Rafał Kryża zostali sklasyfikowani na miejscach od 9 do 12 w swoich kategoriach wagowych, co można uznać za ich sukcesy ponieważ był to ich pierwszy start w tak silnie obsadzonym turnieju. Młodzi judocy trenują pod okiem Macieja Syski i Mariusza Jaszewskiego na salce judo w wejherowskim „Elektryku”, gdzie trenerzy zapraszają chętne dzieci chcące uprawiać judo.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.