Sukcesy uczniów

W na basenie Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie odbyły się szkolne Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Pływaniu Indywidualnym. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 zawodników z całego powiatu. W wielu konkurencjach triumfowali uczniowie i uczennice z Rumi (zwłaszcza ze szkół salezjańskich), ale wejherowianie również odnieśli sukcesy.
W pływaniu dowolnym na 50 m pierwsze miejsce zajął Oskar Bergmann z SP nr 11 w Wejherowie, a drugi był Jan Felchner z SP nr 6. Wśród najmłodszych zawodników na 25 m stylem klasycznym najlepszy był Kacper Węsierski z SPSZ, a trzecie miejsce zajął Gustaw Ostojewski z SP nr 8.
Laura Lademann z SP nr 8 zajęła trzecie miejsce w pływaniu klasycznym na 50 m , a wśród chłopców wygrał Jan Felchner z SP nr 6. Igor Meder z SP nr 9 zajął III miejsce.
W pływaniu na 25 m stylem grzbietowym drugie i trzecie miejsca zajęli: Aleksandra Dybowska – SP 11, Kacper Węsierski – SPSZ Wejherowo i Błażej Palubicki – SP 8.
Wejherowianie okazali się najlepsi w stylu grzbietowym na 50 m (rocznika 1999-2000): pierwsze miejsce zajął Błażej Myszk, drugie – Kacper Schmidt – obaj z SP nr 8 Wejherowo, a trzecie Oskar Bergmann z SP nr 11.
Wśród gimnazjalistów wszystkie dobre wyniki należały do uczennic i uczniów Gimnazjum nr 3. W pływaniu dowolnym (rocznika 1996-98) drugie miejsce zajęła Martyna Józefczyk, a trzecie Aleksandra Łapińska. W podobnej kat. chłopców wygrał Daniel Belter. W 50 m stylem klasycznym triumfowały: Martyna Józefczyk i Aleksandra Jarkiewicz, a wśród chłopców ponownie Daniel Belter . Klementyna Ostajewska wygrała w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym. W tej konkurencji najlepsi okazali się Bartosz Malinowski i Krzysztof Klimiuk.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.