Walczyli o Puchar PCPR

W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym WITA w Jastrzębiej Górze zakończył się Indywidualny Powiatowy Turniej Boccia Osób Niepełnosprawnych o puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie. W zawodach startowało 32 zawodników i zawodniczek reprezentujących miasta i miejscowości naszego powiatu. 

Wśród kobiet zwyciężyła Marta Konik (Orliki Reda), która w meczu finałowym 8:2 pokonała Monikę Pranschke (GT3 Wejherowo).
Kolejne miejsca zajęły:
3. Gabriela Andrzejewska (Janowiacy Rumia),
4. Anna Konik (Orlęta Reda),
5. Helena Szponar (Start Wejherowo),
6. Genowefa Lenda (Europol Wejherowo).
Wśród mężczyzn zwyciężył Józef Motowidło (Start Wejherowo), który w meczu finałowym pokonał 10:0 Leszka Lendę (Europol Wejherowo).
Kolejne miejsca zajęli:
3. Andrzej Andrzejewski (Janowiccy Rumia),
4. Zbigniew Miotk (Jedynka Wejherowo),
5. Dariusz Dargacz (Kaszub Wejherowo),
6. Konik Waldemar (Orlęta Reda), 
Organizatorem zawodów, które zostały sfinansowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie, było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe START Wejherowo.  
L.L.

Bile na boisku
Boccia to dyscyplina paraolimpijska, wywodząca się ze starożytnego Rzymu. Obecnie jest bardzo popularną grą integracyjną w Europie i Polsce. Zaletą dyscypliny jest jej dostępność oraz prostota zasad gry. Głównym celem gry jest wrzucenie na boisko białej bili, a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej liczby bil jednego koloru.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.