Politycy w Wejherowie

Jako pierwsi na rynku i wejherowskim deptaku pojawili się przedstawicie partii Polska Jest Najważniejsza. Kandydaci wspierani przez poseł Elżbietę Jakubiak (startującą z nr 1), 10 września br. rozmawiali z mieszkańcami miasta, prezentując program wyborczy. Kilka dni później gościł w Wejherowie były prezydent Aleksander Kwaśniewski z byłym premierem Leszkiem Millerem, a w ostatnią niedzielę, do Wejherowa zawitał poseł PiS, Jarosław Sellin, w towarzystwie popularnego dziennikarza Jana Pospieszalskiego.

Elżbieta Jakubiak i pozostali kandydaci PJN do parlamentu wyjaśniali wejherowianom, dlaczego najważniejszą sprawą jest ochrona rodziny i wspieranie rodzin wielodzietnych, co odzwierciedla się także w programie gospodarczym ugrupowania.

Elżbieta Jakubiak w towarzystwie kandydatów do Sejmu, Dariusza Kuczmarskiego (pow. wejherowski) i Marka Makowskiego (Gdynia).
Elżbieta Jakubiak w towarzystwie kandydatów do Sejmu, Dariusza Kuczmarskiego (pow. wejherowski) i Marka Makowskiego (Gdynia).

– Rodzina jest kołem napędowym rozwoju państwa i społeczeństwa – powiedziała Elżbieta Jakubiak, dodając, że państwo powinno wspierać rodziny z dziećmi, m.in. obniżając podatki dla rodziców. Chodzi też o zapewnienie odpowiednich usług edukacyjnych.
Sporo pytań i odpowiedzi dotyczyło finansów państwa i sposobów rozwiązania problemów ekonomicznych.
– Potrzebny jest prosty system podatkowy, uproszczenie procedur dla zakładających firmy, równość podmiotów gospodarczych a także jednomandatowe okręgi wyborcze i zakaz finansowania partii z budżetu państwa – dodał Dariusz Kuczmarski, kandydat z powiatu wejherowskiego.
Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller spotkali się w ratuszu z zastępcami prezydenta Wejherowa, Bogdanem Tokłowiczem i Piotrem Bochińskim. Rozmawiano o sprawach samorządowych a były prezydent stwierdził, że miasto bardzo się zmieniło, oczywiście na korzyść.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.