Szkolne sztafety

Biegi przełajowe w Redzie i w Olszynie

W Redzie rozegrano Powiatowe Igrzyska Dzieci, Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Powiatową Licealiadę w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W rywalizacji wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek. Zwyciężczynie Licealiady reprezentowały powiat w ogólnopolskich zawodach w Olszynie na Dolnym Śląsku.

Wśród młodszych dziewcząt wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Bojanie, a kategorii chłopców Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005-2006) zwyciężyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie oaz chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Gowinie.
Licealiadę wśród dziewcząt i chłopców wygrała ekipa Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie.
Dziewczęta z PZS nr 4 wzięły udział w Finale Ogólnopolskim 10x1000m w Olszynie w woj. dolnośląskim, gdzie zajęły szóstą pozycję.
W historii „Samochodówki” to drugi start na poziomie ogólnokrajowym. Dwa lata temu podopieczne Marii Maj-Roksz , utytułowanej biegaczki, a obecnie trenerki lekkiej atletyki, wywalczyły czwartą lokatę.