Sportowe święto w Wejherowie

Gryf zagrał z Lechią Gdańsk

Mecz z extraklasową i utytułowaną drużyną z Gdańska z pewnością był dużym wydarzeniem na Wzgórzu Wolności. Piłkarze WKS Gryf rywala się jednak nie przelękli i już w 5 minucie prowadzili 2:0. Na trybunach zapanowała euforia.

Rewelacyjny początek musiał zamotywać wejherowskich zawodników, gdyż nie odpuszczali Lechii Gdańsk. Po wybrykach pseudokibiców (jak się mówiło na stadionie – z Arki Gdynia), którzy odpalili race, mecz został w 30. minucie przerwany przez sędziego. Grę wznowiono po konsultacjach z delegatem PZPN.
W drugiej połowie zaczęli dominować piłkarze z Gdańska, strzelając pierwszą i drugą bramkę w krótkim odstępie czasu. Gryfici co prawda starali się bronić dzielnie, ale wreszcie bardziej skuteczni i wytrzymali fizycznie gdańszczanie zdobyli w 89. minucie trzeciego gola na wagę zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy rozgrywek.
Piłkarzom Gryfa dziękujemy za walkę i dobre sportowe widowisko! To Gryf narzucił faworytowi spotkania – Lechii Gdańsk swoje warunki i goście musieli ostro gonić wynik, a do sensacyjnej przegranej niewiele brakowało.