Za tydzień potańcówka!

Lata dwudzieste, lata trzydzieste...

Potańcówka Miejska w rytmach Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej to niezwykła zabawa miejska w klimacie retro. Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza 15 sierpnia od 14.00 na Plac Jakuba Wejhera na wspólną podróż w czasie!

Kolejna impreza pod nazwą „Potańcówka Miejska” zabierze uczestników do Wejherowa w okresie dwudziestolecia międzywojennego.
Fotograf i kataryniarz
Podczas Potańcówki Miejskiej spotkamy na wejherowskim rynku retro fotografa, który pozwoli nam poczuć się jak za dawnych lat. Ulice będą przemierzać bicykliści na starodawnych rowerach. Kataryniarz przypomni przepiękne, dawne melodie. Będzie można odwiedzić stragany sprzed lat, zajrzeć na stoisko modystki, która zaprezentuje niezwykłe nakrycia głowy, inspirowane modą lat dwudziestych.
Wata cukrowa dla najmłodszych
Najmłodsi będą mogli skosztować waty cukrowej oraz oddać się grom i zabawom prowadzonym przez animatorów uwielbiających dawne formy spędzania czasu wolnego. Przybliżą najmłodszym zabawy, w które bawili się nasi dziadkowie, gdy jeszcze byli dziećmi. Pokażemy, że te historyczne figle mogą być nadal atrakcyjne.
Kto wie, może choć od czasu do czasu pozwolą oderwać się od telefonów komórkowych i tabletów?
Przede wszystkim taniec
Potańcówka to też idealna okazja do nauki podstawowych kroków tanecznych. Poznamy podstawy tańców swingowych. Ta niezwykle energetyczna choreografia była bardzo popularna w I połowie XX wieku, kiedy to była manifestacją wolności i sprzeciwem wobec społecznych konwenansów.
Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wspólnego tańca wszystkich, bez względu na wiek, czy taneczne doświadczenie. Wystarczą wygodne buty, pozytywne nastawienie i dobry humor. Warszawska Orkiestra Sentymentalna – zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu – zagra piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy.
Przedwojenne Wejherowo
Będzie też można zwiedzić salę historyczną w ratuszu. To niesamowite przeżycie! Ostatni przedwojenny burmistrz Teodor Bolduan porusza się i zza biurka mówi własnym głosem, w zakładzie fotograficznym można wykonać sobie zdjęcie, stylizowane na przedwojenną pocztówkę. To okazja, by przekonać się jak wyglądał ówczesny zakład fryzjerski, kawiarnia, czy zakład zegarmistrzowski.
– Potańcówka miejska ma na celu przybliżenie mieszkańcom okresu międzywojnia, ówczesnej kultury, sztuki oraz realiów życia codziennego – mówi Jolanta Rożyńska, dyrektor WCK w Wejherowie. – Forma wydarzenia pozwala na angażowanie lokalnej społeczności poprzez wspólny taniec, wykonywanie stylizacji inspirowanej latami dwudziestymi! Najbardziej efektowny kostium zostanie nagrodzony!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.