Camerata Musicale na festiwalu w Moskwie

Wygrali z ogromną konkurencją

Podczas X Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego – Konkursu Muzyki Sakralnej „Crystal Chapel” w Moskwie, Wejherowski Chór Mieszany Camerata Musicale zajął I miejsca w kategorii chórów mieszanych.

W prestiżowym fekstiwalu w Moskwie uczestniczyło aż 27 zespołów z całego świata. Poziom festiwalu był wyrównany i wysoki.
– Konkurs był dla nas ogromnym wyzwaniem. Chóry wschodnie prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny, dlatego bardzo cieszymy się z tak wysokiej oceny i nagrody przyznanej dla naszego zespołu – mówi Aleksandra Janus, dyrygent chóru. – Zaprezentowaliśmy program zróżnicowany pod względem stylów i epok, który wyróżniał się wśród prezentacji festiwalowych, nie zabrakło również muzyki cerkiewnej.
Obok przesłuchań konkursowych, chórzyści wystąpili w koncercie przygotowanym w ramach przypadającej Międzynarodowej Nocy Muzeów, który odbył się Muzeum Sztuki Współczesnej w Moskwie. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert laureatów, który został zorganizowany w wyjątkowej Kryształowej Kaplicy na terenie Muzeum Sztuki Współczesnej w Moskwie.
Chórzyści z Wejherowa zaśpiewali również w Rydze, Tallinie oraz Sankt Petersburgu, ciesząc się z ciepłego przyjęcia przez lokalną społeczność.
– Jako zarząd chóru kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy wspierali chór w realizacji wymarzonej podróży do Moskwy, a w szczególności do prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, starosty wejherowskiego Gabrieli Lisius oraz dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury Jolanty Rożyńskiej – mówi prezes chóru Monika Prochera.
Podczas spotkania w wejherowskim ratuszu prezydent Krzysztof Hildebrandt i zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz złożyli gratulacje dyrygentowi chóru Aleksandrze Janus. Gratulacje i podziękowania odebrała także Monika Prochera, prezes chóru.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.