Dla dzieci i dorosłych

Nowy kompleks rekreacyjny

W Wejherowie za byłym hotelem „Bliza” Miasto wybudowało kolejną strefę wypoczynkowo-rekreacyjną dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Powstały m.in.: siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw dla młodszych dzieci z piaskownicą i urządzeniami do zabawy oraz strefa gier dla młodzieży. Inwestycja kosztowała prawie 300 tys. złotych, a wykonawcą prac był Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. w Wejherowie.
Władze Wejherowa uzyskały na inwestycję dofinansowanie w kwocie 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA).
– Będzie to miejsce aktywnego wypoczynku, z którego korzystać będą wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek – powiedział Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju miejsca, sprzyjające zabawie i rekreacji. To mieszkańcy zabiegali o zagospodarowanie tego terenu, a radni aktywnie włączyli się w planowanie tego miejsca.
W ramach inwestycji powstała strefa fitness z ośmioma urządzeniami oraz plac zabaw, podzielony na dwie strefy – dla dzieci i młodzieży. Dla dzieci przygotowano huśtawki, bujaki, drabinki, domek z piaskownicą. Dla starszych dzieci i młodzieży są gry plenerowe z modułowych płyt gumowych, łączące gimnastykę ze świetną zabawą. Plac zabaw jest ogrodzony oraz wyposażony w elementy małej architektury i stojaki na rowery.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.