Ulica Przemysłowa w remoncie, rondo na ul. 12 Marca gotowe

Zmiany w ruchu pojazdów w Wejherowie

Od tygodnia trwa remont ulicy Przemysłowej w Wejherowie, prowadzony przez samorząd powiatowy. W związku z tą inwestycją wprowadzono konieczne zmiany w ruchu pojazdów i kursowaniu autobusów MZK. Na ulicę Przemysłową można wjechać wyłącznie od strony ulic Tartacznej i Szkolnej, ale nie można z drogi krajowej nr 6.

 

Nowe rondo na ul. 12 Marca, u zbiegu z ulicą Sikorskiego. Dzięki niemu obie drogi łączą się bezposrednio, bez konieczności wjeżdżania w ul. Torową lub Myśliwską, tak jak dawniej. Fot. Leszek  Spigarski
Nowe rondo na ul. 12 Marca, u zbiegu z ulicą Sikorskiego. Dzięki niemu obie drogi łączą się bezposrednio, bez konieczności wjeżdżania w ul. Torową lub Myśliwską, tak jak dawniej.  Fot. Leszek Spigarski

Jak informuje Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego, na czas robót na odcinku objętym przebudową, od ul. Wierzbowej w kierunku drogi krajowej nr 6 będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy. Objazd do ul. Przemysłowej wyznaczono drogą krajową nr 6 (ul. I Brygady Pancernej WP) oraz drogą powiatową (ul. Tartaczna i Przemysłowa).
Remont oznacza także utrudnienia dla pasażerów MZK. Zmieni się trasa i rozkład jazdy autobusu linii nr 1 w kierunku Bolszewo Gimnazjum, Gościcino Robakowska i Góra Szkolna. Szczegóły na stronie 15.
Inwestycja jest realizowana z funduszy Powiatu Wejherowskiego i w połowie ze środków budżetu państwa. Jej koszt to 3,8 mln zł. Modernizację ulicy Przemysłowej zaplanowano do 30 września br.
Natomiast wczoraj, 26 czerwca przywrócono ruch pojazdów na ulicy 12 Marca, ponieważ w ramach trwającej ok. trzy miesiące powiatowej inwestycji u zbiegu ulic 12 Marca i Sikorskiego powstało rondo. Koszt realizacji tego zadania to ponad 3,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Powiatu Wejherowskiego i Miasta Wejherowa.
Na dawne trasy powróciły autobusy linii 2, 11 i 6, ale z pewnymi zmianami. Szczegóły w komunikacie poniżej oraz na stronie 15.
Dodajmy, że miasto Wejherowo rozpocznie remont ul. Karnowskiego między ul. Ofiar Piaśnicy a ul. Przemysłową, połączony z budową ronda. Urząd Miejski prowadzi też budowę ulicy Krofeya, która otrzyma nową nawierzchnię i podziemną infrastrukturę. Do tego tematu wrócimy w kolejnym wydaniu „Pulsu”.

 

Zadanie pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1479G ul. Przemysłowa na odcinku od ul. Granicznej do ul. Wierzbowej w Wejherowie” (rozbudowa drogi powiatowej nr 1479G) realizowane jest w nastepującym zakresie .
– przebudowa i wzmocnienie nakładką bitumiczną istniejącej konstrukcji nawierzchni
– remont/przebudowa istniejących skrzyżowań z drogami niższej kategorii
– budowa chodnika oraz ścieżki rowerowej
– remont/przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych
– wykonanie nowej zatoki autobusowej
– wykonanie miejsc postojowych, w tym miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych
– wykonanie układu kanalizacji deszczowej
– przebudowa kanalizacji sanitarnej
– przebudowa istniejącej sieci gazowej
– przebudowa oraz zabezpieczenie sieci teletechnicznych
– przebudowa sieci linii kablowych
– przebudowa oświetlenia drogowego.

Wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum firm:
Lider: KRUSZYWO SP. Z O. O. ul. Długa 4B, 84-223 Linia,
Partner: BITUMINIUM SP. Z O. O. ul. Długa 4B, 84-223 Linia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.