Awans Tytanów

Pierwsze liga w Wejherowie

W turnieju barażowym o wejście do rozgrywek pierwszej ligi szczypiorniaka, Tytani Wejherowo osiągnęli wyjątkowy sukces, bo pokonali SPR Wisłę Sandomierz (30:24) oraz Eneę Orlęta Zwoleń (39:31), co dało im upragniony awans do pierwszej ligi.

Tytani o możliwości wzięcia udziału w barażach, dowiedzieli się kilka dni temu, bo PZPR zapronował wiceliderom drugiej lig, udział w turnieju dający awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Trener Piotr Rembowicz stanął przed nie lada wyzwaniem, aby błyskawicznie przygotować drużynę do walki z drużynami o których niewiele było wiadomo.
– Cała drużyna zagrała bardzo dobrze, na wysokim poziomie. Nie popełnialiśmy błędów i konsekwentnie realizowaliśmy plan, nakreślony przed spotkaniami. Dobrze zafunkcjonowała obrona z bramkarzem i szybkie wyprowadzanie piłek do ataku. To była droga do sukcesu – wyjaśnił Piotr Rembowicz.
Po dziewięciu latach istnienia klubu KS „Tytani Wejherowo”, awans do pierwszej ligi piłki ręcznej, czyli zaplecza najlepszych drużyn w Polsce, stał się faktem. Gratulujemy!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.