Książki w wersji cyfrowej i warsztaty dla dzieci

Propozycje na wakacje

Przed nami wakacje. Z tej okazji, Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie szykuje dla swoich czytelników ofertę specjalną. Oprócz warsztatów dedykowanych najmłodszym czytelnikom (szczegóły na plakacie poniżej), nie brakuje pomysłów dla dorosłych. Jeden z nich to e-booki, dostępne od 1 czerwca.

Książki w wersji cyfrowej to ciesząca się dużym zainteresowaniem alternatywa dla książki tradycyjnej, atrakcyjna zwłaszcza w okresie urlopowym, kiedy bagaż podróżny ma swoje ograniczenia. Miejska Biblioteka w Wejherowie przystąpiła do wojewódzkiego projektu, zapewniającego dostęp do platformy NASBI-OSBI, dzięki której czytelnicy zyskali wygodny dostęp do tysięcy e-booków, audiobooków i treści audiowizualnych.
NASBI-OSBI to biblioteka cyfrowa, zawierająca niemal 12 tys. tytułów dostępnych w trzech formatach: e-booki, audiobooki i kursy wideo. To bogata baza wiedzy oraz narzędzie kulturalnej rozrywki.
Porozumienie bibliotek z województwa pomorskiego umożliwia czytelnikom dostęp do najnowszej literatury z dziedziny informatyki, opracowań dotyczących nowych technologii, publikacji dla przedsiębiorców i osób chcących rozwijać się zawodowo oraz psychologii. NASBI-OSBI to również codziennie aktualizowany zbiór powieści, kryminałów, fantastyki, literatury dla dzieci i młodzieży, książek w językach obcych oraz do nauki języków, przewodników a także kolekcja ponad 500 audiobooków.
Aby z niej skorzystać wystarczy przyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie przy ul. Kaszubskiej 14, pobrać specjalny kod do NASBI-OSBI i korzystać z literatury na komputerze, tablecie lub telefonie. W ofercie znajduje się ograniczona liczba kodów do wydania. Decyduje kolejność ich pobrania.

 

Główne zalety NASBI-OSBI to:
• Globalny dostęp – zapewniający czytelnikom możliwość korzystania z zasobów biblioteki z każdego urządzenia z dostępem do Internetu na całym świecie
• Multiformat – e-booki, audiobooki i kursy video – czytelnicy wybierają, jaki format treści jest dla nich odpowiedni
• Książki dla każdego – codziennie wzbogacana oferta literatury specjalistycznej, popularno-naukowej oraz beletrystyki.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.