Wsparcie miasta dla stowarzyszeń

Działają na rzecz mieszkańców

To już kolejne dotacje dla  stowarzyszeń w tym roku. Tym razem 11 stowarzyszeń i organizacji pozarządowych otrzymało dotacje na prowadzenie działalności społecznej na rzecz mieszkańców. Pula podpisanych umów wyniosła 37 400 zł.

 

 

W obecnym etapie podpisywanych umów dotacje grantowe na Kulturę i Ochronę Dziedzictwa Narodowego otrzymało: 5 stowarzyszeń, na Ochronę Zdrowia – 2 stowarzyszenia, oraz na Kulturę Fizyczną i Sport – 4 stowarzyszenia.
Jak podkreśla prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, kwota globalna, jaka miasto przeznacza na dotacje dla 59 stowarzyszeń wynosi łącznie 634 800 zł.
– Za te pieniądze realizowane są różne zadania własne gminy poprzez stowarzyszenia w różnych dziedzinach – w kulturze, w sporcie, w szeroko rozumianej pomocy społecznej, a także w zakresie ochrony zdrowia. A więc wszędzie tam, gdzie wskazana jest aktywność społeczna, bądź zachodzi potrzeba rozwinięcia określonej działalności na rzecz mieszkańców. Cieszę się, że z roku na rok wzrasta liczba stowarzyszeń w naszym mieście. Świadczy to aktywności społecznej mieszkańców Wejherowa – powiedział Krzysztof Hildebrandt.
Podczas podpisywania umów w wejherowskim ratuszu, liderzy stowarzyszeń opowiadali o prowadzonej działalności. Zakres realizowanych zadań przez stowarzyszenia jest bardzo szeroki. Zyskuje też coraz większe zainteresowanie i poparcie społeczne.
Na rzecz kultury i ochrony dziedzictwa narodowego Stowarzyszenie Artystów Plastyków „Pasja” otrzymało 6 300 zł, Stowarzyszenie „Naprzód Wejherowo” – 950 zł, Stowarzyszenie „KLUB 96MC POLAND” – 5 000 zł, Stowarzyszenie Przyjaciół Niesłyszących – 1 050 zł, a Fundacja im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka 1 500 zł.
Stowarzyszenie „Amazonki” podpisało dwie umowy: na ochronę zdrowia – dotacja w wysokości 6 500 zł oraz na Krajoznawstwo i Promocję Regionu – 1 500 zł. Podobnie dwie umowy podpisało Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przystanek”: na ochronę zdrowia – dotacja w wysokości 2 000 zł i na sport – 2 500 zł. Na kulturę fizyczną i sport miasto przeznaczyło następujące dotacje: dla Stowarzyszenia Sportów Walki SHOTOKAN i L.A – 4 000 zł, dla Stowarzyszenia Wrotkarskiego GDAŃSKIE LWY – 1 000 zł, dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Team Dragon – 4 100 zł i dla Polskiego Związku Niewidomych 1 000 zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.