Z kijkami w parku i na Kalwarii

Wejherowo miejscem treningów nordic walkerów z Polski, Austrii i Chorwacji

Wejherowo było miejscem ważnego wydarzenia dla społeczności nordic walkerów, czyli ludzi maszerujących z kijami. W dniach 23-24 marca br. grupy z Chorwacji oraz Austrii przyjechały do naszego miasta, aby uczyć się polskich doświadczeń. Po treningu i marszu odbyła się uroczystość wręczenia nagrody Domesticus.

 

Polska Federacja Nordic Walking jest najlepszym w Europie organizatorem zawodów nordic walking. Swoje doświadczenia chętnie przekazuje innym organizacjom. Program Nordic Walking Healthy Living w ramach Erasmusa ma za zadanie nawiązanie kontaktów na poziomie europejskim i dzielenie się doświadczeniem w zakresie rozwijania dyscypliny sportu i rekreacji w krajach partnerskich.
Podczas spotkania w Wejherowie, goście wzięli udział w kursie trenerskim, obejmującym treningi, warsztaty i wykłady. Uczestniczyli m.in. w rajdzie nordic walking dla zainteresowanych mieszkańców po ścieżkach Parku Miejskiego i Kalwarii Wejherowskiej.
Podczas popołudniowej uroczystości, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt wraz z posłem na Sejm RP Grzegorzem Raczakiem oraz dr Krzysztofem Piechem wręczyli nagrody Domesticus czterem samorządowcom z różnych stron Polski – z Hajnówki, Kolbuszowej, Osielska k. Bydgoszczy oraz pobliskiego Potęgowa. Wszyscy zasłużyli się w ostatnich latach dla rozwoju nordic walking w swoich gminach czy powiatach. Dawid Litwin, Jan Zuba, Andrzej Skiepko, i Wojciech Sypniewski zostali uhonorowani przez Polską Federację Nordic Walking za wyjątkowy wkład w promocję tej dyscypliny.
W zgodnej opinii uczestników, zajęcia oraz spotkania w Wejherowie były udane i owocne. Tym bardziej, że otoczenie naszego miasta (zalesione wzniesienia m.in. na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego) i piękny duży park sprzyjają uprawianiu nordic walking. Docenia to wielu mieszkańców.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.