Tytani Pozostają wiceliderami

Piłka ręczna.

Bardzo trudno gra się z przeciwnikiem, któremu „wiatr w plecy wieje”, kibice szaleją ze szczęścia, a wizja awansu do pierwszej ligi jest tuż, tuż. USAR Kwidzyn awans ten już miał zapewniony i brakowało tylko kropki nad ”i”. Tytani mimo walecznej i twardej gry, zostali pokonani przez lidera rozgrywek 34:27.

We wcześniejszym pojedynku, Tytani poradzili sobie z równie wymagającym i nieobliczalnym zespołem Latocha Gniew, wygrywając 33:35. Pierwsze minuty spotkania należały do Tytanów, którzy wypracowali przewagę bramkową. W drugiej części gospodarze zniwelowali przewagę. Dwubramkowa przewaga wystarczyła, aby wygrać pojedynek.
Wracają jednak do pojedynku z liderem, to USAR Kwidzyn wywalczył awans już w pierwszym sezonie swojego istnienia, a więc wszystko jest możliwe, tylko trzeba bardzo chcieć.
Po pierwszej połowie meczu obie drużyny dzieliła różnica tylko czterech bramek, ale jak trudno ją zniwelować, udowodniła druga część.
Gospodarze grali bardzo składnie, bezpardonowo i skutecznie, broniąc przewagi, ale też bezlitośnie wykorzystywali najdrobniejsze błędy Tytanów. Tytani pozostają nadal wiceliderem tabeli rozgrywek II lig, ale trzecia MKS Grudziądz traci do wejherowian już tylko sześć punktów.