Tytani znowu wygrywają

Piłka ręczna. Cenne punkty

Po dwóch, przykrych i niespodziewanych porażkach, Tytani Wejherowo wrócili na zwycięską ścieżkę w rozgrywkach II ligi szczypiorniaka. 9 marca na wyjeździe pokonali KS Szczypiorniaka Olsztyn 29-41, a 18 marca u siebie wygrali z MKS Henri-Lloyd Brodnica 34:31.

Tytani po ostatnim meczu z młodymi kibicami.                      Fot. Leszek Spigarski
Tytani po ostatnim meczu z młodymi kibicami. Fot. Leszek Spigarski

W meczu w Olsztynie wejherowianie zagrali po mistrzowsku, a ich przewaga była przez całe spotkanie była wyraźna. Na własnym parkiecie Tytani rozpoczęli nerwowo i to goście objęli prowadzenie. Dopiero po 20 minutach osiągnęli remis, a pierwsza część zakończyli z przewagą jednej bramki. Na początku drugiej części spotkania Tytani zwiększyli tempo gry i pierwsi zdobyli dwa gole. Potem znów był remis, aż do 40 minuty, gdy wejherowianie objęli prowadzenie 26:22. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania Tytani prowadzili tylko jedną bramką, a na trzy minuty przed końcem wywalczyli przewagę pięciu goli i przyjezdni nie potrafili już zniwelować tej przewagi.
Po tym zwycięstwie Tytani umocnili się jako wiceliderzy rozgrywek. 23 marca zmierzą się na wyjeździe z Latocha Ogropom Gniew.