Nowy autobus MZK

Komfortowy i bezpieczny

Nowy autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o., zaprezentowany w ub. tygodniu na rynku w Wejherowie, poprawi komfort przejazdów pasażerów. Jest nowoczesny, bezpieczny i spełnia najwyższe standardy. Kosztował MZK 870 tys. zł.

Oddanie do użytku 41. nowego autobusu (w tym 21. niskopodłogowego) pojazdu marki Solaris odbyło się z udziałem radnych miejskich i prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.
– Nowoczesne autobusy wpisują się pozytywnie w pejzaż naszego miasta i jesteśmy ogromnie zadowoleni z wysokiego standardu tych pojazdów – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt.
– Standard wejherowskich autobusów jest rzeczywiście bardzo wysoki. Nie we wszystkich miastach jeżdżą tak nowoczesne autobusy jak w Wejherowie – stwierdził prezes Czesław Kordel, podkreślając, że od 2011 roku wszystkie kolejne autobusy są klimatyzowane i wyposażone w systemy przeciwpożarowe. Pojazdy te posiadają wewnętrzny monitoring, co umożliwia podglądanie wnętrza autobusu w trakcie jazdy, a w określonej sytuacji pomaga reagować.
Każdy nowy autobus niskopodłogowy przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych. Ważne też jest bezpieczne i komfortowe miejsce kierowcy. Autobus spełnia normę Euro 6, posiada lżejszy silnik o większej mocy, który zużywa mniej paliwa i oleju.
Pojazd został zakupiony ze środków Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o.
W uroczystej prezentacji autobusu wzięli udział m.in. zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni dr Hubert Kołodziejski i przewodniczący Zarządu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej – Kamil Bujak.
Nowy pojazd poświęcił ks. prałat Tadeusz Reszka, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.