Sprzęt AGD dla dwóch placówek dobroczynnych

Nagroda w plebiscycie „Świeć się z Energą” przekazana

Udekorowane wspaniałymi świątecznymi iluminacjami Wejherowo zajęło IV miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Świeć się z Energą”. Decyzją prezydenta Wejherowa sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł został przekazany na cele charytatywne, a dokładnie dla Kuchni św. Franciszka przy klasztorze Ojców Franciszkanów w Wejherowie oraz Zgromadzeniu Sióstr Albertynek, prowadzącemu przytułek dla bezdomnych przy ul. Kopernika 16.

Uroczystość przekazania nagrody i sprzętu przez spółkę Energa dla miasta Wejherowa odbyła się w sali pielgrzyma przy Klasztorze OO. Franciszkanów. Dyrektor Departamentu Sprzedaży Energa Oświetlenie Piotr Lidzbarski przekazał nagrodę zastępcy prezydenta Wejherowa Arkadiuszowi Kraszkiewiczowi w obecnosci o. Bonusa Tomasza Dąbrowskiego – zastępcy gwardiana klasztoru OO. Franciszkanów.
Arkadiusz Kraszkiewicz przypomniał, że mieszkańcy i sympatycy Wejherowa, głosując na Wejherowo w plebiscycie „Świeć się z Energą”, już po raz trzeci wywalczyli dla miasta dobroczynne nagrody od Grupy Energa w postaci sprzętu AGD o wartości 10 tys. zł. Ten sprzęt trafił w tym roku m.in. do Kuchni św. Franciszka.
Ojciec Bonus powiedział, że dotychczasowy sprzęt w tej bardzo potrzebnej placówce jest mocno wyeksploatowany ale na zakup nowego brakowało pieniędzy.
– Ten dar to dla nas olbrzymia i bardzo miła niespodzianka – podkreślił zastępca gwardiana, który pochwalił też Energę za promowanie polskiego produktu marki Amica.
Jak poinformowała podczas spotkania prezes kuchni Halina Potrykus, działająca od ponad 20 lat Kuchnia św. Franciszka wydaje codziennie 100 posiłków dla osób bezdomnych i ubogich. Na soboty i niedziele podopieczni otrzymują suchy prowiant.
Duża lodówko-zamrażarka, pralka automatyczna, kuchnia mikrofalowa, parowar i blender trafiły również do przytuliska Zgromadzenia Sióstr Albertynek przy ul. Kopernika w Wejherowie.
– Jestem wdzięczna za wszystko, a szczególnie za lodówko-zamrażarkę, bo akurat popsuła się nam kilka dni temu – powiedziała prowadząca przytulisko s. Daniela Dąbrowska. Aktualnie przebywa tam 22 podopiecznych, w tym kilku chorych.
Organizatorami plebiscytu „Świeć się” była Grupa Energa przy współpracy z „Dziennikiem Bałtyckim”. Na nagrody dla finalistów przeznaczono 200 tys. zł.

 

W 2019 roku Wejherowo uzyskało tytuł najładniej oświetlonej miejscowości w województwie pomorskim w okresie świątecznym, a w plebiscycie ogólnopolskim zajęło wysokie 4. miejsce otrzymując w głosowaniu internautów 1535 głosów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.