Poema Starszej Pani

Słodki wieczór poezji w Powiatowej Bibliotece

Lutowy „Słodki Wieczór Poezji”, poprowadzony przez Wandę Kantecką, został poświęcony twórczości Bogny Zubrzyckiej, emerytowanej skrzypaczki i nauczycielki, wolontariuszki Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i jak się okazało, również poetki i pisarki z dużym talentem literackim.

Od lewej: Wanda Kantecka i Bogna Zubrzycka.  Fot. Urząd Miejski
Od lewej: Wanda Kantecka i Bogna Zubrzycka. Fot. Urząd Miejski

Przekonali się o tym uczestnicy słodkiego wieczoru (przy faworkach i pączkach) w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie, którzy wysłuchali wierszy Bogny Zubrzyckiej, od kilkunastu lat mieszkającej w Wejherowie.
Tomik poezji „Poema Starszej Pani” oraz zbiór opowiadań „Mój jasny brzeg” to książki przepełnione wrażliwością, przenikliwością, dowcipem i dystansem. Wiersze Bogny Zubrzyckiej poświęcone są w dużej części miastu, w którym żyje i kocha całym sercem.
Recytacji wierszy towarzyszył krótki koncert Weroniki Korthals-Tartas, piosenkarki i kompozytorki, a prywatnie przyjaciółki pani Bogny, która wystąpiła w teledysku do piosenki „Żal”.
Oprawę plastyczną stanowiły piękne portrety pani Bogny, autorstwa Krzysztofa Szkurłatowskiego. Pomiędzy recytacjami wierszy, czas umiliły anegdoty, żarty (B. Zubrzycka znana jest z ogromnego poczucia humoru), wspomnienia i refleksje.
Autorka obdarowana została bukietami kwiatów, będącymi wyrazem podziwu gości, dla twórczości autorki i jej niezwykłej osobowości.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.