Wieczór z arią i ze śmiechem

Koncert w pałacu

„Wieczór z arią – aria ze śmiechem” to tytuł koncertu w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Wykonawcy zachwycili i rozbawili publiczność.

Można było nie tylko usłyszeć znane arie operetkowe m.in. z „Perły z Tokaju”, „Ptasznik z Tyrolu”, „Cygańska miłość” czy „Księżniczka Czardasza”, ale uczestniczyć w spektaklu i bawić się razem z wykonawcami. W pięknych wnętrzach pałacu wystąpili: Sonia Warzyńska-Dettlaff (sopran), Maciej Gronek (tenor), Grażyna Troć (pianistka, wykładowca na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku) i Anna Szalk (skrzypaczka zespołu „Fucus”). Reżyseria Wojciech Rybakowski.
Koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów „Żyj Godnie” (jego członkowie i podopieczni byli wśród publiczności) oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

 

Na kolejny koncert, tym razem w wykonaniu Zespołu „Kaszubki” z Chwaszczyna Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza 12 marca 2019 r. o godz. 19.00.
Koncert połączony jest z promocją płyty „Nasz swiata dzél” – piosenki z Kaszub, współwydanej przez Muzeum PiMK-P w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.