Powiat wejherowski w pierwszej dziesiątce

Ranking Powiatów i Gmin za 2018 rok

W ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin za 2018 rok, w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców, Powiat Wejherowski po raz kolejny znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej rozwojowych samorządów powiatowych w Polsce. Jak zaznacza starosta wejherowski Gabriela Lisius, sukces ten jest efektem konsekwentnego działania i realizacji strategii rozwoju powiatu.

Powiat Wejherowski po raz drugi znalazł się w czołówce prestiżowego rankingu prowadzonego od piętnastu lat przez Związek Powiatów Polskich. Konkurs jest najbardziej obiektywnym i wszechstronnym zestawieniem, oceniającym powiaty i gminy na wielu płaszczyznach samorządowej działalności.
– Drugi rok z rzędu miejsce w pierwszej dziesiątce to niewątpliwie powód do satysfakcji. To potwierdzenie, że zmierzamy we właściwym kierunku, a nasz samorząd się rozwija. Wszystkie działania wykonujemy z myślą o mieszkańcach, aby zapewnić im dobre warunki nie tylko do zamieszkania, ale także bogatą ofertę społeczną, oświatową, kulturalną i sportową. Systematycznie rozwijamy przedsiębiorczość, infrastrukturę drogową i rekreacyjną. Uważam, że dobrze z tego zadania się wywiązujemy, bo systematycznie przybywa nam ludności i tendencja ta będzie się utrzymywać przez najbliższe lata – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Ranking oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Wśród największych sukcesów powiatu należy wymienić skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych, które wpłynęły na realizację wielu inwestycji, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu, aktywizację osób bezrobotnych czy podniesienie poziomu szkolnictwa ponadpodstawowego. Dzięki tym środkom rozbudowano pięć powiatowych zespołów szkół, doposażono i wybudowano ponad trzydzieści nowych pracowni zawodowych, oddano do użytku pełnowymiarową halę sportową i pierwsze przedszkole specjalne dla dzieci autystycznych. Wśród zrealizowanych inwestycji drogowych można wymienić modernizację drogi na odcinku Będargowo – Kolonia, rozbudowę ulicy Rybackiej w Wejherowie, oddanie ronda w Kielnie oraz ronda na skrzyżowaniu ulic 12 Marca, Wniebowstąpienia i Judyckiego w Wejherowie.
Wyróżnienie zostanie wręczone podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. Przez cały 2019 r. Powiat Wejherowski będzie posługiwał się specjalnym logo, które dedykowane jest najlepszym samorządom w Polsce.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.