„Jamajka” do remontu

Miasto wspiera sport i promuje aktywność

Miasto Wejherowo promuje zdrowy tryb życia i wspiera rozwój kultury fizycznej i sportu. W tym roku rozpocznie się remont nawierzchni boiska „Jamajka”przy ul. Partyzantów. Na ten cel przeznaczono 300 tys. zł.

Boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Partyzantów zwane „Jamajką” wybudowano w 2007 roku. Stan nawierzchni ze względu na dużą eksploatację tego obiektu, wymaga jednak gruntownego remontu. Jak mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, przygotowywana jest w tej chwili dokumentacja i jeszcze w tym roku rozpocznie się remont nawierzchni, na który miasto przeznaczyło 300 tys. zł.
– Dokładamy starań, aby dostępność obiektów sportowych i warunki sprzyjające rekreacji w Wejherowie były coraz lepsze, dlatego miasto wciąż buduje nowe, ogólnodostępne obiekty i modernizuje istniejące – podkreśla prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Promujemy zdrowy tryb życia i wspieramy rozwój kultury fizycznej i sportu. Jest to jeden z przyświecających mi celów służących polepszeniu jakości życia w Wejherowie.
W Wejherowie nie brakuje miejsc, w których można uprawiać sport. Na bazę sportowo-rekreacyjną składają się wielofunkcyjne boiska sportowe, siłownie plenerowe w wielu miejscach miasta, kryta pływalnia, korty tenisowe, sztuczne lodowisko. Obiekty te otwarte są dla wszystkich wejherowian.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.