Nowe miejsca i nowoczesny sprzęt

Przedszkole Specjalne

Fundacja „Uśmiech Dziecka” realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Rozbudowa Niepublicznego Przedszkola Specjalnego Uśmiech Dziecka w Wejherowie szansą na rozwój dzieci z niepełnosprawnościami w regionie”. Dzięki projektowi powstanie 10 nowych miejsc dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Realizacja projektu pozwoli też na rozszerzenie oferty zajęć specjalistycznych. Przedszkole, które zaprasza dzieci z opinią wczesnego wspomagania rozwoju, z orzeczeniem o niepełnosprawności, zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt edukacyjny.
Przedszkole Specjalne Fundacji „Uśmiech Dziecka”, które mieści się na ulicy Chopina 15 (dawna stacja pogotowia ratunkowego za Szpitalem Specjalistycznym) ) działa od 2010 roku. Uczęszczają do niego dzieci niepełnosprawne z Wejherowa i powiatu wejherowskiego, a także z powiatu puckiego i innych.
Jest to placówka edukacyjna, która spełnia kryteria kształcenia dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. W ramach szerokiej oferty rehabilitacyjnej przedszkola znajduje się m.in. hipoterapia, dogoterapia, hydroterapia, rehabilitacja ruchowa oraz rytmika. Na dzieci czeka doskonale przygotowana kadra, baza terapeutyczna i edukacyjna.
W 2018 roku Fundacja Uśmiech Dziecka otrzymała dofinansowanie do projektu rozbudowy działającego przedszkola i poszerzenia oferty edukacyjnej. Dotacja na ten cel wynosi 580 tys. zł.
– To dla nas olbrzymia szansa, dzięki której możemy wprowadzić nowoczesne metody terapii – mówi dyrektor przedszkola mgr Iwona Zakrzewska.
Chodzi m.in. o komunikację alternatywną, prowadzoną w przygotowanym do tego i wyposażonym w nowoczesne komunikatory gabinecie, a także o programy multimedialne, wspierające rozwój mowy. Możliwa jest terapia z pomocą urządzenia, umożliwiającego rozwijanie umiejętności komunikacyjnych.
– Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu jesteśmy w stanie wspierać osoby niemówiące lub mówiące w ograniczonym stopniu w komunikacji z otoczeniem – dodaje dyrektor I. Zakrzewska. – Pomaga to dzieciom z zaburzeniami mowy wyrazić swoje myśli i podejmować samodzielne decyzje.
Dzięki projektowi i wsparciu finansowemu Fundacja Uśmiech Dziecka może pozyskać nowoczesne wyposażenie gabinetu SI i sal przedszkolnych, co pomoże w rozwoju mowy dzieciom autystycznym, dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz z innymi schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego.
Projekt zakłada rozbudowę przedszkola i stworzenie 2 grup z miejscami dla 10 dzieci, zamieszkałych w Wejherowie. Trwają zapisy do nowo otwartych oddziałów.

Nabór jest prowadzony od 1.02.2019 r. do wyczerpania miejsc. Szczegółowe zasady rekrutacji oraz dokumentacja wymagana podczas zgłoszenia dostępna jest w biurze projektu: Fundacja „Uśmiech Dziecka” , 84-200 Wejherowo,
ul. Chopina 15, tel. 58 572 78 98; 572 78 97 oraz na stronie: www.usmiechdziecka.org.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.