Aby działać skutecznie

Uroczyste przekazanie czterech nowych radiowozów

Do policjantów z powiatu wejherowskiego trafiły kolejne nowe i nowoczesne radiowozy. Cztery nowe pojazdy lada dzień wyruszą na nasze drogi. Tym razem są to: Volkswagen T6, Opel Astra oraz dwa marki Hyundai I 30.

 

Starosta Gabriela Lisius przekazuje kluczyki do jednego z radiowozów.              Fot. Leszek Spigarski
Starosta Gabriela Lisius przekazuje kluczyki do jednego z radiowozów. Fot. Leszek Spigarski

Przekazanie aut odbyło się na dziedzińcu Powiatowej Komendy Policji w Wejherowie, w asyście komendanta powiatowego policji isp. Beaty Perzyńskiej, policjantów, władz samorządowych powiatu, miasta Wejherowa i gminy Wejherowo, a uroczystego poświęcenia pojazdów dokonał ks. prałat Tadeusz Reszka.
Dwa pojazdy – Volkswagen i Opel, zakupiono dzięki wsparciu samorządów: gminy Wejherowo oraz powiatu wejherowskiego. Samochody kosztowały 280 tys. zł i trafią do Rumi i gminy Wejherowo.
– Powiat dołożył 85 tys. zł do zakupu radiowozu Volkswagen, a dodatkowo 10 tys. zł na zakup aparatów do mierzenia poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu – wyjaśniła Gabriela Lisius, starosta wejherowski.
Gmina Wejherowo dołożyła 40 tys. zł na zakup Opla Astry i 120 tys. zł do zakupu dwóch samochodów operacyjnych. Dwa radiowozy marki Hyundai trafiły do wejherowskich policjantów z przydziału służbowego Komendy Głównej Policji. Jako radiowozy nieoznakowane będą służyły w służbie kryminalnej.
– Radiowozy są potrzebne, bo żeby być skutecznym, działać na rzecz bezpieczeństwa i pomagać mieszkańcom, każdy patrol musi swobodnie się przemieszczać po terenie powiatu – stwierdziła, dziękując za pomoc w zakupie aut dla policji, insp. Beata Perzyńska, komendant powiatowy policji w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.