Bezpłatne szkolenia „Ja w internecie”

Zapisy do końca lutego w Urzędzie Miejskim w Wejherowie

Rozpoczęły się bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Wejherowa w ramach cyklu „Ja w Internecie”, prowadzone w Urzędzie Miejskim przy ul. 12 Marca lub w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zapisy trwają, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Celem szkolenia jest nauka umiejętności korzystania z internetu oraz sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym.
– Jako miasto pozyskaliśmy na realizację projektu „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” grant w wysokości prawie 150 tys. zł w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Operatorem programu jest Fundacja „Legalna Kultura”. Każdy mieszkaniec Wejherowa, który ukończył 25 rok życia, może z tych bezpłatnych szkoleń skorzystać, ale liczba miejsc jest ograniczona. Do celów szkoleniowych kupiliśmy 24 laptopy, które po zakończeniu projektu zostaną przekazane do dwóch szkół – mówi zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz dodając, że szkolenia będą odbywały się również w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.
Pierwsze zajęcia prowadził informatyk Tomasz Rojek, który zawodowo zajmuje się szkoleniami informatycznymi dla różnych grup zawodowych.
– Rozmawiamy m.in. o prowadzeniu stron internetowych, o stronach społecznościowych, o profilu zaufanym, o bezpieczeństwie w internecie, o tym jak założyć swoją stronę internetowąmatach, które są zaplanowane – mówi Tomasz Rojek.
Szkolenia w ramach projektu „Ja w internecie” będą trwały do końca czerwca br. Zapisywać się można do końca lutego br.
Aby wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach należy zgłosić się do: Urzędu Miejskiego w Wejherowie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Siedem modułów tematycznych

Zajęcia zaplanowano dla 264 uczestników, po 12 osób w każdej grupie. Prowadzone w cyklach 3 dni po 4 godziny lub 2 dni po 6 godzin.
Program szkolenia zbudowany jest z 7 modułów tematycznych, po 12 godzin na każdy i obejmuje następujące tematy: 1. Rodzic w internecie, 2. Mój biznes w sieci, 3. Moje finanse i transakcje w sieci, 4. Działanie w mediach społecznościowych, 5. Tworzę własną stronę internetową (blog), 6. Rolnik w sieci i 7. Kultura w sieci.
Na każdy moduł tematyczny przewidzianych jest 12 godzin.

Bliższe informacje na temat projektu można pod numerami telefonu 58 677 70 57 oraz 58 677 70 53.
Materiały rekrutacyjne można pobrać również ze strony internetowej Gminy Miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.