Strzepcz wygrał w Gniewinie

Panie z koła w Strzepczu w gminie Linia (na zdjęciu powyżej) okazały się najlepsze w XX Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który odbył się 26 stycznia w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie.

KGW Brzeźno Lęborskie zajęło pierwsze miejsce w konkurencji modowej.
KGW Brzeźno Lęborskie zajęło pierwsze miejsce w konkurencji modowej.

W turnieju, który był okazją do integracji i dobrej zabawy, udział wzięło pięć kół z powiatu wejherowskiego: KGW Bolszewo (gmina Wejherowo), KGW Rybno (gmina Gniewino), KGW Leśno (gmina Szemud), KGW Brzeźno Lęborskie (gmina Łęczyce) i KGW Strzepcz (gmina Linia).
Rywalizacji w kilku konkurencjach towarzyszyła wspaniała atmosfera.
W konkurencji potrawa regionalna pierwsze miejsce zdobyło KGW Bolszewo za śledzia marynowanego w oleju. W konkurencji edukacyjnej najlepsze okazały się panie z KGW Strzepcz, autorki tablicy „1918-2018 My Polacy”.
W rywalizacji modowej wygrało KGW Brzeźno Lęborskie za pokaz „Otulona kwiatami”. W scence kabaretowej wygrało KGW Rybno („Kagiewuszki kandydują” – program wyborczy na wesoło), natomiast w piosence najlepsze było reprezentantki KGW Leśno (piosenka „O mojej mamie”).
Tytuł Grand Prix oraz nagrodę specjalną – wyjazd do Truskawca na polsko-ukraiński Festiwal Kultury – zdobyło KGW Strzepcz. Mieszkanki gminy Linia będą reprezentować nasz powiat podczas Wojewódzkiego Finału Kół Gospodyń Wiejskich.
Nagrody laureatkom wręczała starosta wejherowski Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel oraz przedstawiciele sponsorów. Gratulacje, kwiaty i upominki przekazywali też paniom wójtowie niektórych gmin, które reprezentowały uczestniczki konkursu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.