Zwyciężyło Wejherowo

IV Konkurs Chóralny Małego Trójmiasta Kaszubskiego

W Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbył się finał IV Konkursu Chóralnego Małego Trójmiasta Kaszubskiego, w którym uczestniczyły – wyłonione drogą eliminacji miejskich – chóry z Rumi, Redy i Wejherowa.

Jury pod przewodnictwem Piotra Bartelke, jako przedstawiciela Zarządu Stowarzyszenia Małe Trójmiasto Kaszubskie i organizatora konkursu, po wysłuchaniu wszystkich chórów wyłoniło laureatów.
W kategorii chórów dziecięcych I miejsce zdobył Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowi, dyrygowany przez Aleksandrę Janus – nagroda 1500 zł.
W kategorii dorosłych I miejsce zdobył Chór Mieszany „Laudate Dominum” przy parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie, dyrygowany przez Wiesława Tyszera – nagroda 2000 zł.
W finale konkursu wystąpiły również chóry: Schola Karola z parafii pw. Św. Karola Boromeusza w Wejherowie, Zespół Wokalny „Bambo” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi, Chór Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie, Zespół „Redzanie” i Chór Kameralny z Rumi.
Jury pracowało w składzie: Piotr Bartelke – przewodniczący, Anna Borys, Weronika Korthals, Dorota Muża-Szlas, Waldemar Czaja, Leszek Winczewski i Tomasz Wiśniewski.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.