Termodynamika

Nowa pracownia w „Elektryku”

W Powiatowym Zespole pod koniec minionego roku otwarto pracownię termodynamiki stosowanej, w której kształcić się będą m.in. przyszli pracownicy elektrowni jądrowych. To trzeci etap doposażenia pracowni w „Elektryku” w ramach współpracy z PGE EJ 1.

W ramach współpracy z PGE EJ 1 Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie posiada już trzy specjalistyczne pracownie. Pracownię fizyki atomowej i jądrowej otwarto w 2016 roku, a rok temu – pracownię multimedialną. Projekt związany jest z funkcjonowaniem przyszłej elektrowni jądrowej oraz obecnego Powiatowego Ośrodka Wspierania Rozwoju Zawodowego Przyszłych Pracowników Pierwszej w Polsce Elektrowni Jądrowej. PGE EJ 1 na ten cel przeznaczyło 100 tys. zł.
– Uważam, że powstanie w przyszłości elektrowni jądrowej jest nieuniknione ze względu na wzrost zużycia energii. Cały czas się do tego przygotowujemy, bo kadra będzie potrzebna – powiedziała starosta wejherowski, Gabriela Lisius.
Polska Grupa Energetyczna od wielu lat współpracuje z „Elektrykiem” kształcąc tym samym specjalistów z różnych dziedzin. Dyrektor szkoły, Krystyna Grubba bardzo ceni sobie współpracę z PGE, ponieważ dzięki dofinansowaniu, jakość nauczania młodych ludzi na przestrzeni lat wzrosła.
Szkoła otwarta jest także na współpracę ze wszystkimi placówkami z powiatu wejherowskiego. W pracowniach, bowiem odbywają się konkursy wykłady i inne spotkania związane tym tematem.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.