Piękne stroiki i choinki

Dwa konkursy w gminie Łęczyce

W gminie Łęczyce rozstrzygnięto dwa konkursy bożonarodzeniowe, zorganizowane przez Gminną Instytucję Kultury i Bibliotekę.

Uczestnicy pierwszego konkursu na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy 2018 wykazali się dużymi zdolnościami i umiejętnościami artystycznymi. Spośród wielu pięknych dekoracji wybrano dziewięć najpiękniejszych, nagrodzonych w trzech różnych kategoriach.
– Napłynęło do nas wiele pięknych prac, które swoją kreatywnością, estetyką i wyglądem przykuły uwagę naszą, jak i wszystkich odwiedzających naszą placówkę – mówi Hanna Mancewicz, dyrektor GIKiB z siedzibą w Strzebielinie. – Mogliśmy zobaczyć przeróżnej techniki, m.in. prace wykonane z tworzyw naturalnych i sztucznych. Okazuje się, że takie rzeczy jak np. kawa świetnie komponuje się w stroikowej aranżacji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy nagrodzonym.
Oto wyniki konkursów:
W konkursie na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy w kategorii szkolnej (klasy VII-VIII) lauretką konkursu została Wiktoria Kopeć.
W kategorii grupowej laureatami zostali: Klasa I Szkoły Podstawowej w Brzeźnie Lęborskim, Świetlica w Nawczu, Świetlica w Świetlinie oraz Świetlica w Kaczkowie.
W kategorii osób dorosłych tytuły laureatów zdobyli: Stefania i Mirosław Nowakowie oraz Teresa Lewna. Wyróżnienia przyznano Marcie Bigus-Majewskiej i Janowi Kwiatkowskiemu.
Drugi konkurs, ogłoszony przez Gminną Instytucję Kultury i Bibliotekę to konkurs na Najpiękniejszą Choinkę Sołecką 2018. W ramach rywalizacji w niektórych sołectwach gminy Łęczyce stanęły piękne drzewka. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyły ex aequo dwa sołectwa: Kaczkowo (choinka na zdjęciu obok) i Dąbrowa. Drugie miejsce zajęły: Nawcz i Rozłazino.
Wyróżnienia otrzymały: Świetlino, Strzebielino Osiedle, i Brzeźno Lęborskie.
Gratulujemy wszystkim laureatom!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.