Lodowisko pod dachem

Przy SP nr 8

Mieszkańcy Wejherowa i okolicznych miejscowości od 6 grudnia mogą korzystać z zadaszonego lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie.

Lodowisko otworzyli: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta i Danuta Czernewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8.
W dni powszednie w godz. 9-15 z lodowiska korzystają uczniowie wejherowskich szkół, natomiast od godz. 15.50 będzie ono czynne dla wszystkich chętnych. W soboty i niedziele lodowisko czynne jest dla wszystkich w godzinach: od 9.00 do 20.50.
Bilet normalny kosztuje 7 zł, ulgowy – 3 zł. Przy lodowisku jest możliwość skorzystania z szatni, naostrzenia łyżew oraz wypożyczenia łyżew i kasku.
Przypomnijmy, że lodowisko w Wejherowie na początku 2017 r. przeszło modernizację polegającą na budowie zadaszenia i ruchomych ścianek. Zadaszenie lodowiska chroni łyżwiarzy przed deszczem i śniegiem oraz obniża zapotrzebowanie lodowiska na moc chłodniczą niezbędną do utrzymania tafli lodowej. Natomiast w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym boisko jest wykorzystywane do gry w koszykówkę i siatkówkę.
Za tę inwestycję Wejherowo otrzymało Nagrodę Ministra Sportu i Turystyki. Nagroda przyznana została w ramach XXI Edycji Konkursu „Modernizacja Roku”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.