Szlachetna paczka w Wejherowie

Obdarowano 23 rodziny

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie gromadzono dary w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Prezenty dostarczono następnie 23 rodzinom na terenie Wejherowa, które bardzo potrzebują pomocy.

Ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka” jest prowadzona od 18 lat przez Stowarzyszenie „Wiosna” z Krakowa. Liderem wejherowskiej akcji jest Patrycja Miotk, a w akcję pomocy na terenie Wejherowa włączyła się Szkoła Podstawowa nr 11, strażacy OSP, Urząd Miejski, Cukiernia Wenta, Piekarnia Kaszub, wolontariusze i dużo indywidualnych osób. Z paczkami do szkolnej sali gimnastycznej przybyli również prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz.
– Idea Szlachetnej Paczki polega na tym, że najpierw wybieramy rodziny, a potem przygotowujemy dla nich paczki w oparciu o potrzeby. Jest to pomoc dedykowana dla konkretnych rodzin i osób – mówi Iwona Kaluza, pełniąca funkcję pomocnika lidera rejonu. – Informacje o rodzinach otrzymujemy od urzędów m.in. MOPS i PCPR, a także szkół. Wskazane rodziny odwiedzają wolontariusze w celu określenia sytuacji socjalnej i konkretnych potrzeb.
– Adresatów Szlachetnej Paczki wskazywali również sąsiedzi i dobrzy ludzie mieszkający w pobliżu. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu, to bardzo szczególne doświadczenie, gdy widzi się w jakich warunkach żyją inni ludzie. To test wrażliwości społecznej głęboko zapadający w pamięć i świadomość – mówi Magdalena Stankowska, która po raz pierwszy włączyła się do tej akcji, ale jak zapewnia, na pewno nie po raz ostatni.
Na prezenty do Szlachetnej Paczki przyjmowane były urządzenia, przedmioty i rzeczy nowe lub bardzo mało używane, lecz sprawne, dobre i przydatne. Organizatorzy tegorocznej akcji Szlachetna Paczka w Wejherowie mieli mało czasu na jej przeprowadzenie, ale cieszą się, że udało się im zgromadzić paczki pod choinkę dla 23 rodzin. W sumie było ponad 300 paczek, bo dla każdej obdarowanej rodziny przypadło średnio po 12-13 paczek, a w jednym przypadku – aż 53.
Jak zapewniają organizatorzy, w przyszłym roku do akcji przystąpią dużo wcześniej. Nabrali już doświadczenia, które powinno to zaowocować większym zakresem świątecznej pomocy potrzebującym rodzinom w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.