Życzenia od serca i uśmiechy

Akcja „Dzieci życzą dzieciom”

Akcja „Dzieci życzą dzieciom” skierowana jest do pacjentów przebywających w wejherowskim szpitalu na oddziale dziecięcym oraz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo. Jednych i drugich 6 grudnia odwiedziła ekipa Świętego Mikołaja.

Ekipa Świetego Mikołaja w wejherowskim szpitalu.
Ekipa Świetego Mikołaja w wejherowskim szpitalu.

– Nasza akcja charytatywna to dzielenie się nie pieniędzmi czy rzeczami materialnymi, a uczuciem – szczerym odruchem serca, spisanym w formie życzeń na świątecznej kartce – mówi Jacek Drewa, pomysłodawca akcji. – Chcemy aby dzieci przebywające w szpitalu oraz podopieczni DPS poczuli świąteczną atmosferę i ciepło, które płynie prosto z naszych serc. Staramy się uczyć dzieci zrozumienia, empatii. One robią coś fantastycznego dla swoich chorych rówieśników w szpitalu i osób starszych w Domu Pomocy Społecznej.
2 grudnia w salce parafialnej „Caritas” przy parafii pw. Chrystusa Króla i bł. Siostry Alicji Kotowskiej dzieci rysowały i malowały świąteczne kartki z życzeniami, a 6 grudnia przekazano je chorym dzieciom w szpitalu oraz osobom w Domu Pomocy Społecznej.
Było też śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitar, opłatek oraz wizyta Świętego Mikołaja.
Organizatorami akcji jest zespół „Caritas” parafii p.w. Chrystusa Króla i Bł. Alicji Kotowskiej, Jacek Drewa oraz Stowarzyszenie „Naprzód Wejherowo”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.