„Gwiazdka tuż, tuż…”

Po raz 25 podsumowano największy konkurs organizowany co roku przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. Konkurs plastyczno-literacki pt. „Gwiazdka tuż, tuż…” cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży.

 

Fot. Starostwo w Wejherowie
Fot. Starostwo w Wejherowie

W tym roku szkoły podstawowe, gimnazja i ponadpodstawowe w sumie nadesłały do nas około 2029 prac w kategorii: kartka świąteczna, grafika komputerowa, szopka i praca literacka z podziałem na prozę i poezję, z czego nagrodzonych została rekordowa liczba dzieci i młodzieży, bo aż 225.
Dzięki funduszom ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie i Urzędu Miejskiego w Rumi, nagrodzono jeszcze więcej uczestników, a poziom prac w tym roku był bardzo wysoki.
Uroczystość otworzyła wicedyrektor PZPOW Mariola Błaszczuk, witając laureatów, opiekunów, nauczycieli oraz gości, wśród których znaleźli się m.in. Gabriela Lisius – starosta wejherowski, wicestarosta Jacek Thiel i Genowefa Słowi – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu.
Wręczaniu nagród laureatom towarzyszyła część artystyczna w wykonaniu wychowanków studia wokalnego, działającego przy PZPOW w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.