Wspominanie i wspólne śpiewanie

Spotkanie w siedzibie Wspónoty Pokoleń

W siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Pokoleń” w Wejherowie spotkali się działacze dawnej wejherowskiej „Solidarności”. Wspólnie uczcili 100 lat niepodległości Polski. Inicjatorem i organizatorem spotkania był Witold Klass przy współpracy z Zygmuntem Pałaszem i Edwardem Formelą.

Uczestnicy spotkania obejrzeli filmy dokumentalne opowiadające o bohaterach naszej historii, a także śpiewano pieśni patriotyczne. Z recitalem wystąpił Marian Musiatowicz. Na gitarze grał i śpiewał również Stanisław Dampc.
Na spotkanie z dawnymi działaczami NSZZ „Solidarność” przybyli włodarze Wejherowa i powiatu wejherowskiego: prezydent Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz oraz starosta wejherowski Gabriela Lisius i wicestarosta Jacek Thiel.
Przy kawie i słodkim poczęstunku rozmawiano o historii Polski, wspominając okres sierpniowych strajków w 1980 roku i trudne lata przeobrażeń społeczno-gospodarczych, a także politycznych i demokratycznych w naszym kraju.
Dodajmy, że w siedzibie stowarzyszenia można obejrzeć ciekawe wystawy historyczne m.in. wystawę „Wejherowo w okresie niemieckiej okupacji 1939-1945” – przygotowaną wspólnie w 2014 roku przez Urząd Miejski w Wejherowie i Instytut Pamięci Narodowej Oddział Gdańsk, a także wystawę poświęconą historii „Solidarności”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.