Kaszubski Idol w Wejherowie

Finał w grudniu w Filharmonii Kaszubskiej

20 grudnia o godzinie 18.00 w Filharmonii Kaszubskiej (Wejherowskie Centrum Kultury) odbędzie się Koncert Finałowy Konkursu Kaszubski Idol 2018. Wstęp na koncert jest wolny po wcześniejszej rezerwacji miejsc pod numerem telefonu: 609 119 165. Podczas finału gościnnie wystąpi zespół ColoRed.

Kaszubski Idol 2018 (Kaszëbsczi IDOL) to konkurs dla młodych wokalistów, organizowany przez Radio Kaszebe. W trakcie konkursowych przesłuchań uczestnicy muszą jeden z utworów zaśpiewać w języku kaszubskim. Jury tegorocznego konkursu wybrało 10 osób, które powalczą o tytuł Kaszubskiego Idola 2018.
Są to: Nicole Modzelewska, Zuzanna Gulczyńska, Julia Bronk, Patrycja Teterycz, Klara Filar, Justyna Gapińska, Zofia Muchowska, Magdalena Mikulska, Julia Ziółkowska i Patrycja Wierzba.
Utwory w wykonaniu finalistów zostaną zarejestrowane w celu ich prezentacji na antenie Radia Kaszëbë. Wydane zostaną również na płycie, która zostanie rozesłana do instytucji kultury na Kaszubach oraz trafi do słuchaczy Radia Kaszëbë.
W sześciu wcześniejszych edycjach wzięło udział ponad 700 uczestników. Wśród finalistów znalazła się m.in. znana wokalistka Natalia Szroeder.
Partnerami są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz centra kultury: Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni , Bytowskie Centrum Kultury, Kościerski Dom Kultury w Kościerzynie, Filharmonia Kaszubska-Wejherowskie Centrum Kultury i Kartuskie Centrum Kultury oraz Fregata w Lęborku

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.