Rodzinny plac zabaw

Dla mieszkańców w każdym wieku

Przy ul. Iwaszkiewicza w Wejherowie powstał rodzinny plac zabaw. Znajdują się tam urządzenia do zabawy dla dzieci, siłownia na świeżym powietrzu oraz ławki i stolik do gry w szachy i warcaby. Inwestycja kosztowała miasto ponad 172 tys. zł.

Projekt budowy placu zabaw znalazł się wśród propozycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 r., ale nie otrzymał wystarczającej liczby głosów mieszkańców. Ponieważ teren rekreacyjny w tym miejscu jest bardzo potrzebny i oczekiwany, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zdecydował się na realizację tej inwestycji z miejskiego budżetu.
– Na wniosek mieszkańców pobliskiego osiedla, udało nam się wygospodarować teren, na którym wybudowaliśmy rodzinny plac zabaw – mówi Krzysztof Hildebrandt. – Powstało tu miejsce dla wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek. Ten teren ma kilka stref – aktywną, czyli siłownię na świeżym powietrzu, wypoczynkową – z ławkami i stolikiem do gry w szachy i warcaby oraz plac zabaw dla młodszych.
Inwestycja kosztowała miasto ponad 172 tys. zł, a wykonawcą był Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie.
– Plac zabaw jest ogrodzony, zagospodarowany zielenią oraz wyposażony w elementy małej architektury – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Miasto zdobyło na ten cel dofinansowanie – 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i turystyki w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA).
Jak podkreśla Bartłomiej Czyżewski, radny Wejherowa poprzedniej kadencji i inicjator tej inwestycji, budowa placu zabaw była konsultowana z mieszkańcami pobliskiego osiedla.
– Dziękuję panu Prezydentowi, a przede wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do powstania placu – mówi Bartłomiej Czyżewski. – Powstało wspaniałe miejsce.

Na placu zabaw znajdują się urządzenia fitness: surfer i biegacz, wioślarz oraz orbitrek. Dzieci mogą korzystać z pomostów, zjeżdżalni i huśtawek. Jest także zadaszona wieżyczka, piaskownica oraz lokomotywa.
Na placu zamontowano kwadrat wielofunkcyjny składający się ze ścianki wspinaczkowej, zestawu drążków, ścianki linowej, liny wspinaczkowej i drążków do akrobacji. Można tu będzie także zagrać w szachy i warcaby oraz w kółko i krzyżyk.
Zamontowano także ławki, ławostół oraz kosze na śmieci. Utwardzono i zagospodarowano także przyległy teren.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.