Będziemy wspólnie zmieniali Wejherowo, które nas łączy

W Radzie Miasta zawarto Porozumienie Koalicyjne

Wojciech Kozłowski, Przewodniczący Klubu Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo
– Dlaczego to robimy? Otóż po wyborach żadne z ugrupowań nie ma samodzielnej większości. Żeby w sposób sprawny, skuteczny pchać nasze miejskie sprawy do przodu, jest rzeczą naturalną zawarcie porozumienia, zawarcie koalicji. Myślę, że będzie ona stabilna i przewidywalna, będzie dostatecznie silna, aby we współpracy z Panem Prezydentem miasto się nadal szybko rozwijało i żebyśmy zaspokajali potrzeby mieszkańców. To jest podstawowy cel. Czujemy się odpowiedzialni za miasto i nie chcemy ugrzęznąć w jakiś sporach, kłótniach z innymi ugrupowaniami. Znamy historię z innych samorządów, nawet nieodległych, to jest zła droga, nie idźmy tą drogą. Chcemy iść inną drogą. Drogą normalnej konstruktywnej współpracy.

Jacek Gafka, Przewodniczący Klubu Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami
– Uważamy, że to co staje się dzisiaj i to, co rozpoczyna de facto tę współpracę, tę VIII kadencję, jest równoznaczne z zerwaniem pewnego mitu opozycyjności, który został wykreowany przez niektórych ludzi w Wejherowie 20 lat temu.
Po drugie, co jest bardzo istotne z punktu widzenia funkcjonowania samorządu miejskiego, to jest realna współpraca dla miasta i to jest nowa jakość i nowa wartość, której do tej pory nie było jeżeli chodzi o tego typu inicjatywy i za tym idzie komfort pracy zarówno jako radnych, szefów klubów, prezydenta – jako kierownika urzędu, ale też przede wszystkim dla mieszkańców, bo mamy tę gwarancję, to większe prawdopodobieństwo, że miasto może rozwijać się jeszcze szybciej.

 

Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa
– Z wielkim uznaniem przyjmuję fakt zawarcia koalicji pomiędzy Klubami Radnych Ruch Społecznego Wolę Wejherowo i Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami, z którą będę ściśle współpracował. Biorąc pod uwagę różne spory, które miały miejsce w przeszłości, jak i nawet wyborcze podziały, zawarcie dziś pisemnego Porozumienia Koalicyjnego – pierwszy raz w historii naszego samorządu – jest naprawdę dowodem odpowiedzialności za losy miasta, gdyż żaden klub w radzie nie ma samodzielnej większości.
Dziękuję radnym za zaangażowanie. Porozumienie to bardzo dobra wiadomość dla Mieszkańców. Myślę też, że wchodzimy w nowy, wyższy etap współpracy na przyszłość. Cieszę się, że będziemy wspólnie zmieniali Wejherowo, które nas łączy.
Gratuluję nowo wybranym: Przewodniczącemu Rady Miasta – Jackowi Gafka oraz Wiceprzewodniczącemu Wojciechowi Kozłowskiemu, jak również przewodniczącym poszczególnych komisji rady. Zapewniam, że jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi radnymi, do czego zachęcam.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.