Podziękowania i nagrody

Dzień Pracownika Socjalnego w Redzie

Podczas powiatowych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, zorganizowanego w tym roku w Redzie, przedstawicielom szeroko pojętej opieki społecznej i pomocy przekazano podziękowania za ich trudną pracę i służbę mieszkańcom.

 

Na uroczystość przybyli pracownicy socjalni, przedstawiciele domów pomocy społecznej, ośrodków terapeutycznych i szkolno-wychowawczych w powiecie wejherowskim, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także przedstawiciele władz samorządowych powiatu, miasta Redy i gminy Szemud.
– To już trzecie obchody Dnia pracownika Socjalnego w naszym powiecie, po Wejherowie i Lini zorganizowane z Redzie – powiedziała Gabriela Lisius, starosta wejherowski. – Placówki, które państwo reprezentujecie na dzisiejszym spotkaniu pomagają potrzebującym mieszkańców. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, domy pomocy społecznej, gminne ośrodki pomocy społecznej, placówki szkolno-wychowawcze współpracują ze sobą, udzielając kompleksowej pomocy. Wasza trudna praca wymaga dużo cierpliwości, empatii, serdecznego podejścia do podopiecznych. Życzę Państwu dużo radości, a satysfakcję niech przyniesie wam uśmiech i zadowolenie tych, którym pomagacie i opiekujecie się. Wszystkim dziękuję bardzo i cieszę się, ze możemy być dzisiaj razem.
Pracownicy socjalni odebrali nagrody z rąk starosty wejherowskiego Gabrieli Lisius oraz członka Zarządu Jacka Thiela.
Podziękowania i kwiaty otrzymali dyrektorzy placówek, a gospodarze uroczystości: burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński i przewodniczący Rady Miasta – Kazimierz Okrój zostali uhonorowani przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie. Wyróżnienia w postaci „Drzewek Wdzięczności”, m.in. za działania na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców i za działalność charytatywną – wręczyli im: starosta Gabriela Lisius, przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego Ryszard Czarnecki, radna powiatowa Łucja Słowikowska i radny Ludwik Zegzuła.
Dla wszystkich pięknie zaśpiewała Zosia Tartas, utalentowana uczennica, mieszkanka Redy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.