Tłumy na rynku i na paradzie

Wejherowianie świętowali razem!

Tysiące mieszkańców Wejherowa świętowało 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po uroczystej mszy św. w kościele św. Trójcy całe rodziny, młodzież i seniorzy spotkali się na placu Jakuba Wejhera po to, aby wspólnie z przedstawicielami władz miasta i powiatu znakomicie odśpiewać hymn Polski.

Po zrobieniu wspólnej fotografii, którą prezentujemy na str. 8-9, ulicami miasta przeszła biało-czerwona parada z udziałem m.in. młodzieży szkolnej, przedstawicieli władz miasta i powiatu, wielu organizacji, wojska i innych służb mundurowych. Nie brakowało rodzin z dziećmi.
Na koniec wszyscy wzięli udział w imprezie w parku, śpiewając pieśni patriotyczne i oglądając pojazdy wojskowe i strażackie.
– Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tym wspaniałym święcie radości. Żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce, ale o wartości takie jak wolność, pokój i niepodległość wszyscy musimy dbać, ucząc się i pracując – mówiła starosta Gabriela Lisius.
– Możemy być szczęśliwi z wolnej i niepodległej Polski. Mamy się czym pochwalić, przede wszystkim efektami naszej pracy. Polacy są utalentowani, mają wiele pomysłów naukowych i twórczych. Możemy być dumni, że świętujemy stulecie odzyskania niepodległości w naszej pięknej Ojczyźnie – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt, dziękując mieszkańcom za liczne przybycie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.