Tytani wygrywają mecze

Piłka ręczna

Szczypiorniści Tytanów Wejherowo, po raz kolejny nie zawiedli swoich kibiców i we własnej hali, przy pełnych trybunach, pokonali zespół Latocha Agropom Gniew 38:24.

Aby osiągnąć kolejny sukces szczypiorniści z Wejherowa mocno pracowali na treningach, ćwicząc nad szybkością i wytrzymałością. Ciężkie treningi miały niestety przełożenie na występ. Początek gry to niemrawa gra wejherowian. Rozgrywanie piłki odbywało się w żółwim tempie, a celność rzutów pozostawiała wiele do życzenia. W szesnastej minucie było już 9:7 dla rywali.
Po kilku uwagach trenera Tytanów, gra diametralnie się zmieniła. To oni zaczęli wieść prym w spotkaniu i w kolejnych dziesięciu minutach zdobyli dziewięć bramek, tracąc zaledwie jedną. W drugiej części goście opadli z sił, a gospodarzye powiększali przewagę. W 41 minucie wynik brzmiał już 26:14. Ostatecznie wygrali mecz różnicą czternastu bramek (38:24) i zdobyli kolejne trzy punkty.
Po dziewięciu kolejkach, Tytani zajmują fotel wicelidera II ligi. Wiele może się jednak zmieć, bo do Wejherowa przyjeżdża na najbliższe spotkanie lider, zespół SKPR Usar Kwidzyn.
Tytani Wejherowo (bramki): Warmbier (10), Jurkiewicz (9), Bartoś (7), Grabowski (5), Koss (2), Jankowski (2), Miszczak (2), Pitucha (1), Szreder, Wicon, Papke, Nowosad, Zwolakiewicz, Cholcha.
– Spodziewałem się, że to będzie trudny mecz, co było widać na początku. Byliśmy nieco zmęczeni, bo treningi w tym tygodniu były bardzo intensywne. Miejmy nadzieje, że w następnym meczu odzyskamy nieco świeżości i gra będzie wyglądała lepiej i bardziej dynamicznie. Przeciwnik na początku grał konsekwentnie poprawnie, dzięki temu gra była bardziej wyrównana – ocenił trener Piotr Rembowicz.