Sukces Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego

Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 11

Szkoła Podstawowa nr 11 wzbogaciła się o nowe boisko do piłki ręcznej, w dodatku ogólnodostępne. Jego budowę zrealizowano w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Boisko Jedenastka – etap I” zwyciężył w III edycji Budżetu w 2017 roku.

Otwarte uroczyście boisko do piłki ręcznej to pierwszy etap inwestycji. W kolejnym etapie powstanie boisko do gry w piłkę siatkową.
– To kolejna inwestycja powstająca w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Podziękowania należą się autorce zwycięskiego projektu, która zaangażowała szkolną społeczność i mieszkańców osiedla.
Anna Grubba, autorka projektu: Boisko „Jedenastka”- etap I podkreśla, że do sukcesu przyczynili się uczniowie szkoły, ich rodziny oraz mieszkańcy okolicznego osiedla.
– To nasz wspólny sukces – mówi Anna Grubba. – Zaangażowanie, pasja i kreatywność szkolnej i osiedlowej społeczności daje efekty w postaci wybudowanego boiska. Z pewnością przyczyni się to do sportowej aktywizacji młodych ludzi.
– Powstanie boiska to także zwycięstwo naszych uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w zbieranie podpisów. Była to dla nich wspaniała lekcja obywatelstwa. Bardzo im za to dziękuję – mówi Wioleta Podolska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11. – Przed nami prace, polegające na zagospodarowaniu dalszej części terenu przy szkole, na którym powstanie boisko do gry w piłkę siatkową. Mamy następne pomysły i myślę, że przychylni mieszkańcy i będą z nami współpracować.
– Inwestycja jest kolejnym przykładem sukcesu Budżetu Obywatelskiego w Wejherowie – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Czwarta edycja już za nami. W Wejherowie jest wiele miejsc, które powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego. Boisko przy Szkole Podstawowej nr 11 to marzenie rodziców, uczniów i pełnej mobilizacji mieszkańców osiedla Kaszubskiego.

 

W ramach pierwszego etapu powstało boisko do gry w piłkę ręczną z tartanową nawierzchnią, o wymiarach 44 na 22 m. Młodzież będzie mogła korzystać z boiska poza lekcjami. Inwestycja kosztowała ok. 300 tys. zł.
Wartość tego projektu przekroczyła 200 tys. złotych, a zatem była to kwota wyższa niż przewidywana w ramach budżetu obywatelskiego. Uzupełniono ją ze środków budżetu miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.