Jubileuszowa uroczystość w pałacu

Małżeństwa z 50-letnim i 60-letnim stażem uhonorowane medalami Prezydenta RP

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie dziewięć par małżeńskich z Wejherowa zostało odznaczonych medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP. Medale jubilatom wręczył prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

– Proszę przyjąć serdeczne gratulacje za sześćdziesiąt i pięćdziesiąt lat wspólnego pożycia małżeńskiego – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Jesteście Państwo dla nas wzorem i przykładem miłości oraz przezwyciężania trudów życia codziennego. Małżeństwo to sztuka życia, sztuka kompromisu i wspierania się. Życzę Państwu kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia, radości, uśmiechu.
Gratulacje bohaterom uroczystości złożył także kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Grzegorz Gaszta.
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniły młode artystki z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie, wśród nich solistka – Aleksandra Hutnik.

 

Medale w 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego otrzymali Janina i Stanisław Ściebura, natomiast w 50. rocznicę – Krystyna i Stanisław Bielec, Elżbieta i Jerzy Szlas, Maria i Werner Stanzeccy, Teresa i Sławomir Pulit, Barbara i Roman Kortas, Czesława i Stefan Lange, Anna i Zygfryd Slawikowscy, Maria i Ryszard Pawłowscy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.