Sobieski w Europie

Jak nauczać sztuki i designu?

Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie wzięli udział w szkoleniu, dotyczącym nauczania sztuki i designu, które odbyło się w Colchester w Wielkiej Brytanii.

Zajęcia prowadzone w języku angielskim obejmowały m.in. zintegrowane nauczanie języka obcego i przedmiotu, w tym wypadku powiązanego ze sztuką. Prowadzący zajęcia dzielili się również wiedzą na temat nowatorskich metod nauczania historii sztuki, która może być wykorzystana przy nauczaniu innych przedmiotów humanistycznych czy artystycznych.
Ważnym uzupełnieniem wykładów był udział w różnych warsztatach m.in. w londyńskich muzeach i galeriach. Uczestnicy zajęć uczyli się, jak zachęcić uczniów do poznawania dzieł sztuki, jak „przybliżyć” je młodzieży oraz co zrobić, by stały się one inspiracją do własnej twórczości. Przedstawicielki wejherowskiego liceum dyskutowały o swoich doświadczeniach z nauczycielami z innych krajów europejskich: Niemiec, Holandii, Hiszpanii oraz Słowacji. Ważnym elementem udziału w kursie było również zakwaterowanie u brytyjskich rodzin, co dawało możliwość doskonalenia języka angielskiego, ale też poznawania kultury, architektury, tradycji i kuchni Wielkiej Brytanii.
Natalia Kin

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.