Nowe obiekty sportowe

Luzino. Jest już projekt

Gmina Luzino złożyła wniosek o dofinansowanie projektu ,,Budowa i modernizacja obiektów rekreacyjno-sportowych w Luzinie’’ w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na placu zabawy przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Lecha Bądkowskiego powstanie duży, nowoczesny plac zabaw typu liniarium, gdzie cześć urządzeń została zaprojektowana dla osób niepełnosprawnych. Powstanie również samoobsługowy park linowy zbudowany z 2 modułów i 7 przeszkód, które zostaną zawieszone nad ziemią na bezpiecznej wysokości 50 cm. Będzie on przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu nastąpi w tym roku, a realizację projektu przewidziano na wiosnę 2019 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 750 000 zł.
Młodzież z Luzina będzie mogła aktywnie spędzić czas w skateparku, który jest odpowiedzią na liczne prośby młodych ludzi z terenu gminy. Skatepark powstanie przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Gerarda Labudy. Mieszkańcy Luzina będą mogli zrelaksować się na leżakach czytając książkę z biblioteczki plenerowej oraz korzystając z różnego rodzaju stołów do gier na wolnym powietrzu.
Innowacyjnym rozwiązaniem na terenie gminy, a nawet powiatu będzie ścieżka sensoryczno-naukowa, która zostanie zlokalizowana, podobnie jak plenerowa biblioteczka w parku im. Profesora Gerarda Labudy. Zaprojektowana została ścieżka do chodzenia bosymi stopami, gdzie za pomocą dotyku będzie można odróżnić z jakiego materiału stworzona została dróżka. Będzie się ona składała z 16 rodzajów nawierzchni. Przy ścieżce ustawione będą przyrządy pobudzające zmysły oraz pozwalające na przeprowadzanie doświadczeń. Panel sensoryczny, który ukazuje świat w różnych barwach, urządzenie pozwalające na pisanie lustrzane, ściana do rysowania farbami lub markerami, gong i cymbały, które rozwijają wyobraźnię, kształtują pamięć, bębny na których będzie można stworzyć własną muzykę oraz kompas. Na końcu ścieżki sensorycznej powstanie pachnący ogród.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.