Motywacja do dalszej pracy

Gabriela Lisius odznaczona

Podczas uroczystości w Warszawie starosta wejherowski Gabriela Lisius została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę zostało przyznane za osiągnięcia w pracy samorządowej.

9 października br. w Pałacu Prezydenckim zostały wręczone odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Wśród osób uhonorowanych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski znalazła się starosta wejherowski Gabriela Lisius. Odznaczenie zostało przyznane za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonała minister Halina Szymańska, szefowa Kancelarii Prezydenta RP.
– To dla mnie ogromne wyróżnienie, a także motywacja do dalszej pracy – podkreśla starosta Gabriela Lisius. – Od 1998 r. jestem związana z samorządem powiatowym i od tego czasu działam na rzecz mieszkańców naszej małej ojczyzny.
Przypomnijmy, że Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski jest czwartym wyróżnieniem przyznanym w obecnej kadencji staroście wejherowskiemu Gabrieli Lisius. W 2016 r. starosta otrzymała tytuł „Kobiety Sukcesu” w ramach plebiscytu organizowanego przez Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego.
We wrześniu br. została laureatką plebiscytu „Orzeł Samorządu” w kategorii „Najlepszy starosta Pomorza”, którego organizatorem był „Magazyn Pomorski”. Podczas Gali 20-lecia Powiatu Wejherowskiego, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt odznaczył Gabrielę Lisius Medalem Róży (piszemy o tym w artykule obok).

 

Order Odrodzenia Polski ustanowiony został w 1921 r. Nadawany jest m.in. za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną oraz za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.