Lekcje przyrodnicze

Lekcje w wejherowskim parku, które latem cieszyły się popularnością, będą kontynuowane. W sezonie jesienno-zimowym zajęcia prowadzone są w sali multimedialnej Wejherowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w pobliżu parku i dotyczą tematyki botaniczno-zoologicznej.

Zajęcia przeznaczone są dla grup dzieci w wieku 7-10 lat (I-III klasa), mają formę ćwiczeń i warsztatów, a odbywają się w sali WTBS przy ul. Parkowej 2A. Uczniowie pracują w oparciu o własne obserwacje, wykorzystując m.in. lupy i kompasy. Zajęcia, prowadzone sa przez specjalistów. Jak mówi Paweł Formela, podczas lekcji dzieci – poprzez zabawę – poznawać będą zagadnienia z dziedziny botaniki, zoologii, ekologii i szeroko rozumianej edukacji przyrodniczej.
W pierwszej „testowej” lekcji, w której uczestniczyli uczniowie wejherowskiej „dziewiątki”, wzięła udział Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
– Te lekcje mają ogromne walory edukacyjne, a poza tym uczą młodych ludzi ekologicznego spojrzenia na otaczający ich świat – mówi Beata Rutkiewicz. – Amatorzy naszej miejskiej przyrody podczas lekcji multimedialnych będą mieli okazję z bliska zapoznać się z mieszkańcami parku. Zachęcamy do tych obserwacji.
– W programie zajęć omawiać będziemy różne gatunki zwierząt żyjących w naszym parku, a jeżeli pogoda pozwoli, lekcje będą odbywały się także w plenerze – mówi P. Formela.
Zapisy pod nr telefonu: 668-686-490.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.