Spotkania z autorami

W Miejskiej Bibliotece Publicznej

Ponad 120 osób (dzieci i dorosłych) skorzystało z okazji spotkania swoich ulubionych autorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Wszystko za sprawą dwóch projektów, obejmujących zasięgiem całe województwo pomorskie. Dzięki temu mieszkańcy Wejherowa mogli uczestniczyć w prawdziwej literackiej uczcie.

Katarzyna Terechowicz podczas spotkania z młodymi czytelnikami w wejherowskiej bibliotece.
Katarzyna Terechowicz podczas spotkania z młodymi czytelnikami w wejherowskiej bibliotece.

W ramach XI Pomorskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z Książką na Walizkach” pod hasłem „Uśmiech na medal” odbyły się spotkania z pisarzami, m.in. z Anną Czerwińską-Rydel, znaną w Wejherowie z projektu „Czytam, więc wszystko gra!”. Dzieci wysłuchały fragmentu książki „Medal za uśmiech…czyli dzieci mają głos!” i dowiedziały się kto, od kogo i za co otrzymuje Order Uśmiechu.
Bibliotekę odwiedzili także Wojciech Cesarz i Katarzyna Terechowicz, znani serii o przygodach grzecznego psa. Przybliżyli dzieciom rasę Alaskan Malamute, którą reprezentował ich literacki bohater. Dzieci poznały jego zwyczaje, charakter i potrzeby. Spotkaniom z projektu „Z Książką na Walizkach” towarzyszył konkurs plastyczny zorganizowany przez Wydawnictwo Literatura.
Afera Kryminalna to największy festiwal literatury kryminalnej na Pomorzu. Podobnie jak projekt „Z Książką na Walizkach”, organizowany jest przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku we współpracy z bibliotekami w całym województwie. Wejherowską książnicę odwiedził Wojciech Chmielarz – autor m.in. znanego i cenionego przez czytelników cyklu o komisarzu Mortce. Pisarz opowiadał o kulisach swojej pracy, o tym jak buduje portrety psychologiczne swoich postaci i skąd bierze pomysły na fabułę. Autor odpowiadał na liczne pytania czytelników, i obiecał, że do Wejherowa jeszcze wróci. Wręczył także nagrodę – powieści „Żmijowisko” z dedykacją dla laureata konkursu na odgadnięcie tytułu po zaprezentowanym fragmencie. Z autorami, już nie osobiście, można się spotkać w ich książkach. Wszystkie znajdziemy w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu w kręgu zdrowia i urody.
Już dzisiaj, 18 października o godz. 16.30 w bibliotece przy ul. Kaszubskiej 14 odbędzie się spotkanie z fitoterapeutą Michałem Konkel „Czego nie wiesz o…?” pod hasłem „Odporność”. To ważny temat zwłaszcza jesienią, kiedy ze względu na aurę częściej chorujemy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.